Taneční skupina CHIMNEY

Taneční skupina vznikla v roce 2005 pro děti z tanečních kurzů Studia Ilony Brunové, které chtěly tančit více než jen v běžných kurzech a v tomto duchu funguje naše taneční skupina dodnes. Jsme amatérskou taneční skupinou - dá se říci, že jsme "NĚCO MEZI PROFESIONÁLNÍ TANEČNÍ SKUPINOU a TANEČNÍM KURZEM". 

 

Přichází k nám děti a junioři, kteří mají rádi tanec, touží po tom, aby si mohli zasoutěžit, ale obávají se, že ve velké profesionální skupině nemají možnost uspět, nemají dostatek talentu, finančních prostředků nebo se chtějí současně věnovat ještě jinému koníčku. Kontaktují nás rodiče, kteří chtějí svým dětem poskytnout smysluplný koníček, ovšem jen na amatérské úrovni.


 

Postupným vývojem skupiny jsme vyzkoušeli různé taneční styly a asi před 4 lety se naše skupina dle přání našich tanečnic začala ubírat cestou "STREET DANCE" a "SHOW DANCE" (2 oddělené soutěžní kategorie). S choreografiemi se účastníme převážně pohárových (nepostupových) soutěží v okolí Brna, ze kterých se nám podařilo dovéz již mnoho ocenění (pohárů a medailí).

 

 

Za 12 let působení jsme se přece jen rozrostli.  Počet tančících vzrostl z 10 děvčat na 3 taneční složky v nichž tančí cca 50 dětí a juniorů ve věku 5-15let.  I přesto se stále snažíme o  individuální přístup jak k dětem, tak i k rodičům. Ceníme si zájmu a nadšení dětí (i když se ne vždy všechno perfektně povede) i vstřícnosti rodičů.

 

Chceme dát možnost všem tancechtivým dětem, aby se oblékly do kostýmů a vyzkoušely si na vlastní kůži soutěžní atmosféru.

Naší odměnou jsou pak spokojené děti, kterým se podařilo získat ocenění a pěkné umístění na soutěži nebo aplaus diváků při tanečním vystoupení.

 

Ilona Brunová